.

תחרות החיבורים 
הספר כמעיין המתגבר

מאת איין ראנד

פרס ראשון 5000 ש"ח

הצטרפו לתחרות החיבורים - אם אין לכם גישה לספר ניתן להזמין עותק תרומה באיסוף עצמי או במחיר משלוח בלבד! לאחר מילוי הטופס ישלחו אליכם פרטים כולל אפשרות איסוף עצמי לספר או בשליחות מיוחדת.

תקנון התחרות הישראלית
לאתר התחרות הבינלאומית באנגלית- כאן 

הנכם בדף התחרות עבור הספר "כמעיין המתגבר" - הקליקו למעבר דף התחרות עבור הספר "מרד הנפילים" או "המנון"

חוקים וקריטריונים

  • התחרות פתוחה לכל תלמידי כיתות י"א ו-י"ב. 
  • החיבורים נדרשים להיות באורך של 800-1600 מילים ולהיכתב בעברית בלבד. (עבור חיבורים באנגלית, היכנסו לאתר התחרות הבינלאומית). 
  • החיבורים נדרשים להיות עבודתו הבלעדית של המגיש. גניבה ספרותית תוביל לפסילת המועמדות. 
  • חיבורים ייבחנו בשאלה האם המגיש או המגישה מסוגלים לטעון בעד עמדתו או עמדתה ולהצדיק אותה – ולא בשאלה האם המכון מסכים עם עמדת המגיש. השופטים יחפשו כתיבה ברורה, רהוטה ומסודרת בצורה לוגית. החיבורים המנצחים נדרשים להציג הבנה יוצאת דופן של המשמעות הפילוסופית של הספר. 

תקנון התחרות בעברית

הזמנת עותק ספר בתרומה

תחילת הגשות 

Nov 22 2021 12:00 AM
 
סיום הגשות
Apr 28 2022 11:59 PM 

 

נושאי החיבורים

בחרו באחד מהנושאים הבאים:


1. הוארד רוארק אומר לגייל ואיינאנד: "תסתכל על כולם מסביבנו. תהית למה הם סובלים, למה הם מחפשים את האושר ולעולם לא מוצאים אותו. אם כל אדם היה עוצר ושואל את עצמו האם הוא החזיק אי פעם בתשוקה אישית באמת, הוא היה מצא את התשובה... הוא לא יכול לומר על שום דבר: 'זה מה שרציתי בגלל שאני רציתי את זה, לא בגלל שזה גרם לשכנים שלי לפעור עיניים'... הדברים שמקודשים ויקרים לנו הם הדברים שאנחנו מונעים מהשיתוף הפרוץ. אבל כעת אנחנו מחונכים לזרוק כל דבר שיש בנו לתוך האור הציבורי ושליחת הידיים ההמונית". לאור התפיסה הזאת, מה לדעתכם רוארק היה חושב על התנהגותם של אנשים בימינו ברשתות חברתיות כמו פייסבוק או אינסטגרם? תנו דוגמאות של דברים שהוא היה רואה בעין חיובית או שלילית. האם אתם מסכימים עם הפרשנות הזו או חולקים עליה? הסבירו את עמדתכם.

2. לאחר מותו של לוציוס הייר, קיטינג אומר לעצמו: "לא היה לו דבר להתחרט עליו, הוא עשה מה שכל אדם היה עושה. קתרין אמרה זאת, הוא היה אנוכי, כולם אנוכיים. זה לא היה דבר יפה, להיות אנוכי, אבל הוא לא היה לבדו בכך". מה אתם חושבים שמניע את קיטינג לומר לעצמו את הדברים הללו בשלב הזה של הסיפור? מה יש ל-"כמעיין המתגבר" לומר על אמיתות הדברים שהוא אומר? האם אתם מסכימים? למה?

3. דומיניק אומרת לאלווה סקארט: "אני מרשה לעצמי להשתוקק לדבר היחידי שאדם יכול להרשות לעצמו. חירות, אלווה, חירות... לא לבקש שום דבר. לא לצפות לשום דבר. לא להסתמך על שום דבר". למה דומיניק מתכוונת בכך, וכיצד היא פועלת בהתאם לעמדה לאורך הרומן? מה נקודת המבט של דומיניק בנוגע לסוג ה-"חירות" הזה בסוף הרומן, ומדוע?

 

 

זכאות להשתתפות בתחרות ופרסים

  • התחרות פתוחה לכל תלמידי כיתות י"א ו-י"ב.
  • הפרס הראשון: 5,000 ש"ח. פרסים למקום השני: 1,500 ש"ח. פרסים למקום השלישי (4 פרסים יוענקו): 100 ש"ח.

 

הדרכה על הגשת החיבורים

info@aynrand.org.il

קצת עלינו

מרכז איין ראנד בישראל עוסק בקידום רעיונות הפילוסופיה של איין ראנד בישראל ובעולם הערבי.

ARCI LOGO BLUE.png

 

אנו פועלים באמצעות תרגומים, הוצאת ספרים, קורסים ואירועים מיוחדים. המרכז מקיים תחרות חיבורים נושאת פרסים לתלמידי תיכונים, חיילים וסטודנטים בישראל, מציע מלגות מחקר אקדמאיות, הרצאות וקורסים ופעילות במסגרת מועדוני סטודנטים.
החל משנת 2016 מתקיים פרוייקט Ayn Rand Atlas Award החוגג את יצירת הערך של היזמים בתעשיית ההיטק הישראלית בשיתוף עם TheMarker ושותפים מובילים מעולם העסקים בישראל.

ADVICE ON YOUR ESSAY SUBMISSION - הדרכה על הגשת החיבורים

הקישורים הבאים (באנגלית) מומלצים לצורך שיפור תכני החיבור שלך:

The following links are recommended to improve your essay content:

פרטי יצירת קשר

מיקום: אלוף קלמן מגן 3, תל אביב יפו, ישראל

2018-03-01 10:30 - 2018-03-01 16:00

מרכז איין ראנד בישראל (ע"ר) 

רציונליות - מטרה - גאווה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.