.

ברוכים הבאים למיזם זום לחירות המתמקד בסוגיות חירות נבחרות באמצעות הרצאות ומפגשי אונליין. מוזמנים להפיץ לחברים. לנרשמים ישלח זימון מייל וקישור כניסה לאירועים. למעונינים אנו גם מנהלים לוח שנה בו מעודכנים האירועים אותו תוכלו לשלב ביומן. מוזמנים לתרום ולהנות גם מהקלטות אירועי עבר.

הרשמה לקבלת זימון מייל 

יום רביעי 11/5 בשעה 19:00

 

בועז ארד
מארח את

ד"ר ניקוס סאטוריקופולס
מכון איין ראנד

 

לשיחה בנושא "המהפכה האנטי-תעשייתית" 

 

בעקבות מאמרה של איין ראנד
The Anti-Industrial Revolution

 

ומאמרו של בועז ארד
מצעד האיוולת של האקלים

 

 

להצטרפות למפגש בזום הרשמו לקבלת הקישור במייל או בקבוצת הוואטסאפ

 

 

יום ראשון 1/5 בשעה 19:00


מפגש לציון יום הזכרון לקורבנות הסוציאליזם והקומוניזם

עם חה"כ שרן השכל
מוטי היינריך

הלל גרשוני

בועז ארדתכנית המפגש:

בועז ארד / דברי פתיחה

חברת הכנסת ויו"ר ועדת החינוך שרן השכל / 

על ה-1 במאי בישראל

הלל גרשוני מחבר הספר "כסף של אחרים" / אלימות וכפייה במאבקי עובדים בעבר ובהווה

מוטי היינריך / על אוקראינה - יישום הקומוניזם שם ע"י סטלין. ה"הולודומור".

בועז ארד / "אנו החיים" באיטליה הפאשיסטית

 

להצטרפות למפגש בזום הרשמו לקבלת הקישור במייל או בקבוצת הוואטסאפ

 

 

יום רביעי 12/4 בשעה 20:00

עם אייר רייכל

היועץ הפרלמנטרי של חה"כ שרן השכל

למה כל כך קשה ליישם מדיניות קפיטליסטית בדמוקרטיה הפרלמנטרית הישראלית?
אייר רייכל, היועץ הפרלמנטרי של חברת הכנסת שרן השכל וקפיטליסט מושבע, יתארח על במת "זום לחירות" ויעביר הרצאת זום בנושא "למה כל כך קשה ליישם מדיניות קפיטליסטית בדמוקרטיה הפרלמנטרית הישראלית" בהרצאה אייר יסביר את המנגנונים בהם הממשלה מגינה על עצמה מפני קפיטליזם, יסביר את הליך החקיקה (ולהבדיל משיעור אזרחות יסביר מה קורה בפועל, ומה האינטרס המובנה של הגורמים המעורבים), וגם יציע פתרונות למצב הזה ויציג דרכים לאזרח הפשוט להיות מעורב ולהשפיע על הנעשה בכנסת.

ההרצאה תתקיים ביום רביעי הקרוב 13.04.2022 בשעה 20:00 עד 21:30.

 

 

להצטרפות למפגש בזום הרשמו לקבלת הקישור במייל או בקבוצת הוואטסאפ

 

 

יום רביעי 6/4 בשעה 20:00

עם אלעד מלכא

מנכ"ל ומייסד "האינטרס שלנו"

על הסיבות למצור על נמלי ישראל ויוקר המחייה
ביום רביעי הקרוב, 6/4 בשעה 20:00, נקיים מפגש זום לחירות אלעד מלכא לקראת ההפגנה המתוכננת ביום ראשון 10/4 מול משרד התחבורה.

במסגרת המפגש נעמוד על הסיבות ל"פקק" בנמלי ישראל והמחיר שאנו משלמים בשל כך.

כיצד ניתן לשחרר את התקיעות של המערכת הישראלית?

מוזמנים להשתתף ולתת יד למאמץ לשחרר את השוק בישראל ולהוריד את יוקר המחייה.

 

 

להצטרפות למפגש בזום הרשמו לקבלת הקישור במייל או בקבוצת הוואטסאפ

 

 

להצטרפות למפגשים בזום

יום רביעי 30 במרץ 2022 

בשעה 19:00

מתנדב ישראלי בשורות הצבא האוקראיני

מפגש מיוחד עם 
בניה פרץ


ביום רביעי הקרוב, 30/3, נקיים מפגש זום לחירות עם בניה פרץ לרגל חזרתו מאוקראינה.מוזמנים לשיחה שתעסוק במוטיבציה של צעיר ישראלי לעזוב את עיסוקיו הרגילים ולצאת עם חברים להתנדבות במסגרת מאמץ המלחמה האוקראיני, המפגש עם הקהילה היהודית בעיר בה שהה, חילוץ הפליטים והאימון של צעירים אוקראינים שהתגייסו למאבק בפלישה הרוסית.

כיצד נתפסת ישראל בעיני אוקראינים אותם פגש ומה אנו יכולים לעשות מכאן?

 

 

להצטרפות למפגש בזום הרשמו לקבלת הקישור במייל או בקבוצת הוואטסאפ

 

 

להצטרפות למפגשים בזום

יום שלישי 22 בפברואר 2022 

בשעה 19:00

מפגש מיוחד עם הדבוראי 
צחי גולדנברג
בהשתתפות סגן השר
אביר קארה 


ביום שלישי הקרוב, 22/2, נקיים מפגש מיוחד עם צחי גולדנברג, דבוראי הנאבק בעריצות מועצת הדבש. לאחרונה העלתה מועצת הדבש "הילוך" ומאיימת להחרים עשרות כוורות ולפגוע בפרנסתו על מנת להימנע מהתמודדות עם הרפורמות אותן הוא דורש.

צחי גולדנברג, בן 43 ממושב גמזו (ליד מודיעין), ד"ר לביולוגיה מולקולארית, אב לארבעה ודבוראי מזה 20 שנים, עתר לבג"צ (בג"צ 4239/17) כנגד משרד החקלאות בעניין מועצת הדבש, וכתב לשר החקלאות לאחר כניסתו לתפקידו:

"במהלך השנים מועצת הדבש מונעת ממני להתפתח בתחום גידול הדבורים, תוך פגיעה בחופש העיסוק ובזכויות הקניין שלי, בצורה העולה עד כדי אבסורד, כפי שאפרט בהמשך. לאור התנהלות זאת פניתי בעבר הן למועצת הדבש והן למשרד החקלאות אך לא זכיתי לתגובה לפניותיי. אציין לטובה כי בקדנציות הקודמת של שרי החקלאות, יאיר שמיר ואורי אריאל, המשרד אכן הבין את הבעייתיות שבענף הדבש והחל בהליכים לפירוקה של מועצת הדבש".

גולדנברג מתאר את הפגיעה החריפה בזכויות הקניין: "מועצת הדבש מונעת ממני להציב כוורות בשטחים של משפחתי ולייצר דבש מהצוף של הפרדסים של אבי. אם אציב כוורות במשק של אבי, המועצה רשאית להחרים את הכוורות שלי ואף להטיל עליי קנס מנהלי או להגיש כתב אישום כנגדי. בד בבד המועצה מאפשרת לדבוראים אחרים להציב כוורות בסמוך, בשטחי המושב, ללא אישור בעל הקרקע ותוך התעלמות מהתנגדות המושב לכך."

ביום רביעי נקיים מפגש על צחי ונכיר את אחת מהתחומים הפוגעים בכלל אזרחי ישראל על ידי שימור קרטל חקלאי שאבד עליו הכלח תוך דריסה של חירות הפרט בישראל.
 

 

להצטרפות למפגש בזום הרשמו לקבלת הקישור במייל או בקבוצת הוואטסאפ

 

 

שבת 12 בפברואר 2022 

בשעה 19:00

 

אירוע לציון יום דרווין הבינלאומי בישראל 

נתיב המאובנים: העדות לאבולוציית האדם

עם
פרופ' יואל רק

עם פרסומה של תורת האבולוציה של צ'ארלס דרווין נשאלה מייד השאלה המתבקשת: האומנם ייתכן שגם "נזר הבריאה" לא נברא כמות שהוא? הייתכן שגם האדם אינו אלא תוצר השתלשלות רבת דורות מאבות פשוטים יותר, כפי שהתאוריה גורסת בנוגע לעולם החי כולו?

בשל ההכרה בייחודו של האדם על שפע יכולותיו בצירוף השפעתן של מסורות דתיות עתיקות יומין ומוטמעות היטב, התשובה החיובית לשאלה זו נראתה בלתי מתקבלת על הדעת. אפילו שותפו של דרווין לתאוריה, אלפרד ראסל ואלס, הסכים לייחס את תהליך האבולוציה לכל עולם החי להוציא את האדם! דרווין עצמו נמנע מלדון בסוגיה הרגישה של מוצא האדם, ובעצם הימנעותו דווקא עורר סקרנות ודרישה למענה מוסמך לשאלה.

במפגש המיוחד הזה ידריך פרופ' יואל רק, חבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ומחוקרי האדם המובילים בעולם, את הקהל בתערוכה וירטואלית שהוצגה ב-2019 בבית האקדמיה בירושלים.

להצטרפות למפגש בזום ביום שבת 12/2 בשעה 19:00 הקליקו כאן

 

 

ימי חמישי -16 דצמבר 2021 - 13 ינואר 2022

בשעה 19:00

 

מבוא לפילוסופיה של איין ראנד
עם
בועז ארד

 

סדרה זאת מציגה את עיקרי הפילוסופיה של איין ראנד – פילוסופיה חדשנית, פורצת דרך, ובמידה רבה מהפכנית, שאינה מובנת דייה. (ראו תכנית מפגשים בדף הקורס). משתתפי הסדרה ילמדו על מהותה וחשיבותה של הפילוסופיה בכלל והפילוסופיה האובייקטיביסטית בפרט, ויכירו את הרעיונות העומדים ביסוד האובייקטיביזם ואת משמעותם של מושגים מרכזיים שבו, תוך התייחסות להקשר התרבותי והפוליטי העכשווי.

המרצה: בועז ארד, מנהל מרכז איין ראנד בישראל, עוסק בלימוד והוראת הפילוסופיה של ראנד ובמימושה במציאות הישראלית.

להרשמה לסדרה ולהזמנת ספרים

להצטרפות לקבוצת הווצאפ של המפגשים לרשומים

 

יום שלישי, 3 באוגוסט 2021

בשעה 19:00

 

מהפכת השוק החופשי
עם
ד"ר ירון ברוק

ב- 3 באוגוסט, בשעה 19:00 נקיים מפגש מיוחד מיוחד עם ד"ר ירון ברוק, יו"ר מועצת המנהלים של מכון איין ראנד בארה"ב לכבוד ההוצאת לאור בעברית של ספרו "מהפכת השוק החופשי." המפגש הפיזי (המצומצם) יתקיים במתחם wework בשרונה.

מהפכת השוק החופשי, הוא רב מכר בארצות הברית, המראה כי בעיות כלכליות רבות בימינו, כמו משברי חובות ואינפלציה, נובעות מהתערבות יתר של הממשל בכלכלה, וכי הפתרון להן מונח בתפיסתה הרעיונית המקורית של הסופרת והפילוסופית איין ראנד. כמו כן מציג הספר, באמצעות רעיונותיה של ראנד, את הבסיס המוסרי של הקפיטליזם והשוק החופשי.

לאירוע יוזמנו הרוכשים הראשונים של הספר - להבטחת מקומכם באירוע ורכישת עותק הספר (מספר עותקים ומקומות פיזיים מוגבל באירוע) ניתן לבצע רכישה מוקדמת של הספר והרשמה למפגש כאן: https://forms.gle/c8TJpkNX6d2SWnNA9

 

להרשמה וקבלת קישור בקבוצת הוואצאפ.  או בטופס הרשמה בטופס גוגל למבקשים לשמור עותק פיסי לרכישה ולהגיע למפגש (מספר המקומות מוגבל)

 

יומן אירועי חירות

היומן מרכז אירועים של מרכז איין ראנד, התנועה הליברלית, סטודנטים למען חירות, הקואליציה למען שוק חופשי ועוד. ניתן להציג את היומן בדפדפן ולבחור את האירוע בו הנכם מעונינים על מנת להעבירו בקלות ליומן שלכם. 

יום חמישי, 22 ביולי 2021

בשעה 17:00

 

דיון על עתיד האנרגיה המתחדשת בישראל
עם
ד"ר נורית גל
וחברי הפורום לרציונליות סביבתית

 

 

סוגיית האנרגיה הירוקה ("המתחדשת") אינה יורדת מהכותרות ויש המציגים אותה כפתרון לכל בעיות האנרגיה והאקלים - פתרון שרק אינטרסים צרים מונעים ממנו להתגשם כבר מחר. חברי הפורום אינם סבורים כך ומזמינים אותכם לדיון פתוח בשיתוף עם "זום לחירות", התנועה הליברלית החדשה, הבלוג הירוק ומושג ירוק באינסטגרם עם ד"ר נורית גל, סמנכ"לית חשמל ורגולציה ברשות החשמל לשעבר.

בעברה עמדה אל״ם (מיל.) נורית גל בראש המרכז לניתוח מערכות במטה הכללי שם היתה אחראית לתכנון התוכניות הרב שנתיות של צה״ל. בשש השנים האחרונות היתה סמנכ״לית הרגולציה ברשות החשמל. כיום היא עוסקת ביעוץ בתחום האנרגיה ומלמדת באוניברסיטה העברית.
במסגרת תפקידה כסמנכ"לית חשמל ורגולציה ברשות הובילה גל שינויים מערכתיים במשק החשמל, ובהם הסדרת שוק החשמל העתידי, שהיה בסיס למכירת תחנת הכח אלון תבור; מכרזים והסדרות למתקנים פוטו-וולטאיים; עיצוב מחדש של הליכי החיבור לרשת; תכנון צורכי משק החשמל; והיתה שותפה בכירה לכתיבת מפת הדרכים לפיתוח מקטע הייצור במשק החשמל ופרסום דו"חות עומק שנתיים על מצב משק החשמל.

בין הנושאים שידונו:

מחיר האנרגיה "המתחדשת" לצרכנים בישראל.
האם למדנו מכשלים של אחרים (הניסיון הגרמני)
"עקב אכילס" של האגירה כמפתח לשוק אנרגיה לא יציבה. האם יש פתרונות אגירת אנרגיה ישימים?
מודל שוק החשמל העתידי.
הזיהום הסביבתי של לוחות השמש, השטחים הנדרשים ועוד...

 

להרשמה וקבלת קישור בקבוצת הוואצאפ.  ו/או בהרשמה לקבלת זימון במייל כאן.

 

 

יום רביעי, 16 ביוני 2021

בשעה 20:00

 

הפילוסופיה של האושר
עם
טל צפאני

מנהל מכון איין ראנד, ארה"ב  

 

 

במפגש זה עם טל צפאני, מנהל מכון איין ראנד בארה"ב נכיר את המסע האישי והרעיוני שהוביל גם שינוי באורך ותכנית החיים על מנת להגשים אושר.
טל יציג את מודל 4 הצעדים אותו הוא מיישם על מנת לסייע לנו להגדיר בדיוק את מערכת הערכים שלנו, את המטרות ואת הדרך למימושם.
במסגרת המפגש יוצגו מושגים וטכניקות לזיהוי ערכים בחיינו.


בתום המפגש יוזמנו האורחים המבקשים קריירה המשלבת התפתחות אינטלקטואלית לשיחה מצומצמת שתעסוק בתכניות הלימודים אותם מציע מכון איין ראנד בארה"ב. התכניות כוללות מלגות ואפשרויות שונות עליהם תוכלו לשאול שאלות ממוקדות.


טל הוא המנהל של מכון איין ראנד בארה"ב, סופר משקיע ויזם שפעל בהצלחה במספר חברות הייטק וסטארטאפים.

 

המפגש בשיתוף עם מרכז איין ראנד בישראל, החממה הליברלית, מגזין אנכי והתנועה הליברלית. במפגש יערך בזום וכן במפגש עם בוגרי החממה הליברלית.

להרשמה וקבלת קישור בקבוצת הוואצאפ ובמייל

 

 

יום חמישי, 3 ביוני 2021

בשעה 20:00

 

מה למדנו מן המערכה בעזה?
האלוף (מיל) יצחק בריק  

ביום חמישי, 3.6 נקיים מפגש עם האלוף (מיל') יצחק בריק.

האלוף בריק היה מפקד המכללות הצבאיות ומפקד גיס, ונציב קבילות החיילים בצה"ל.


מזה זמן רב הוא מתריע על הזנחה של ההערכות הביטחונית בישראל למלחמה רב זירתית. מלחמה שטעימה מפוטנציאל ההתלקחות שלה בחזית הפנימית ובחזית הצפון קיבלנו בסבב הלחימה האחרון מול עזה. במפגש נעמוד על הלקחים אותם למדו אויבינו ושאותם גם עלינו להבין מסבב הלחימה האחרון.

המפגש על במת "זום לחירות" בשיתוף עם התנועה הליברלית החדשה וארגון חזית למען צבא התנדבותי מקצועי.

להרשמה וקבלת קישור בקבוצת הוואצאפ ובמייל

 

 

יום רביעי, 26 במאי 2021

בשעה 19:00

 

עליה בגובה הים, האמנם?  פרופ' מיכה קליין 

חקר הים והחופים הוא תחום מחקרו המדעי העיקרי של פרופ' מיכה קליין. אם היתה התחממות גלובלית -אזי היתה צריכה להיראות מגמה של עלייה בגובה פני הים. האם זה מה שאכן מראים הנתונים? ואם כן, מתי העולם יוצף, אם בכלל? איך זה מתחבר למחזוריות ועוד כמה נתונים שלא הכרנו על שקיעות, הצפות ומזג אוויר חריג.

מיכה קליין הוא פרופסור אמריטוס בחוג לגאוגרפיה באוניברסיטת חיפה. תחומי המחקר העיקריים שלו הם גאומורפולוגיה נחלית וגאומורפולוגיה חופית.

‏‏‏‏

‏‏‏

ההרצאה בפני קהל בבית אורי בר"ג, היצירה 28 קומה ב' (בכפוף למספר נרשמים) ובזום . לצעירים עד 18 הכניסה חינם (במקום בלבד) להרשמה כאן.


ההרצאות מתקיימות בחסות הבלוג הירוק, הפורום לרציונליות סביבתית ומושג ירוק בטלגרם

 

 

 

לאירוע בפייסבוק

יום שלישי, 18 במאי 2021

יום חמישי, 20 במאי 2021

בשעה 20:00

ניהול סיכונים בבעיית ה- NEO
(Near Earth Object)

או
מה הסיכון בפגיעת אסטרואיד או שביט בכדור הארץ?
 

 

מאז שחר ההיסטוריה נמצאים החיים על פני האדמה בסיכון של פגיעת אסטרואיד או שביט בכדור הארץ. דוגמא לכך, הינה השמדת הדינוזאורים ו- 70% מהיונקים לפני כ- 66 מיליון שנה כתוצאה מפגיעת אסטרואיד, אולם ישנן דוגמאות מוקדמות ומאוחרות יותר של איום זה.

הנושא מהווה אתגר לא קל בתחום קבלת ההחלטות וניהול הסיכונים כמו גם בתחום הנדסת המערכות האמונה על שילוב מגוון דיסציפלינות, שבמקרה זה תהיינה מאסטרונומיה דרך מגוון הנדסות (EE, ME, CS, CE, V&V) עד גיאולוגיה, וכן מדעים רכים כמו פסיכולוגיית ההמונים, מה גם שמשמעות התממשות האיום מהווה סכנה לקיום האנושות כולה.

בין יתר הנושאים יסקרו בפירוט נושאי כימות האיום האסטרואידי והשביטי, משמעות הפגיעה בכדור הארץ תוך הפרדה לפגיעה בים או ביבשה או מעבר ליד כדור הארץ דרכי הגילוי של האיום, דוגמאות לאיומי עבר שמומשו וכאלה שבדרך וכן מענים אפשריים לאיום.

 


ד"ר משה ויילר, הינו מרצה בכיר בתואר השני להנדסת מערכות בטכניון מזה 21 שנה בקורסי התכן המתקדם, והיה ממקימי התוכנית (Founder). משה הינו יועץ למגוון ארגונים ומוסדות בנושאי הנדסת מערכות וניהול סיכונים. דר' ויילר הינו חוקר בכיר במרכז גורדון להנדסת מערכות של הטכניון (שם רבים ממחקריו עוסקים בניהול סיכונים פרויקטלי וארגוני כמו גם בנושאי הנדסת מערכות שונים). בעבר הוביל דר' ויילר במשך 5 שנים את קבוצת העבודה בניהול סיכונים במדען הראשי (שיצרה מגוון תוצרים שחלקם הוצגו בכנסים בארץ ובחו"ל), שימש כיו"ר מושבים רבים וכמרצה בכנסים בתחום ניהול הסיכונים והרצה בארץ ובחו"ל בנושאים אלו.

ההרצאות מתקיימות בחסות הבלוג הירוק, הפורום לרציונליות סביבתית ומושג ירוק בטלגרם. עדיפות בחלוקת ההזמנות למפגשים תינתן לתורמים לפרויקט זום לחירות ולנרשמים ברשימת הדיוור. 

--- ההרצאות של ד"ר ויילר לא תוקלטנה ---

 

 

יום שני, 3 במאי 2021
בשעה 20:00

 

השקעות – מיתוסים, סיכונים ומה ניתן ללמוד ממחקרים ארוכי טווח 

עם

רונן מרגוליס

 

 

תחום ההשקעות והחסכונות הפיננסיים נתפס כתחום מורכב שמרבית הציבור נמנע מלעסוק בו ומשאיר את הטיפול בו לאחרים: המעסיק, הסוכן הפנסיוני, הגופים המוסדיים ואפילו המדינה. אך למעשה ממש לא מדובר במדע טילים, וקיים מס' קטן יחסית של עקרונות ונתונים שחשוב להכיר כדי להצליח בהשקעותינו ולקבל החלטות מושכלות.
בהרצאה נכיר את העקרונות הללו: מהם הסיכונים בהשקעות וכיצד להתגונן בפניהם, מה עובד ומה לא עובד ע"ס נתונים סטטיסטיים ארוכי טווח, כיצד למזער עלויות ואת חבות המס, וכיצד למקסם תשואה מבלי לחשוש מתנאי השוק המשתנים, תוך הישענות על הקפיטליזם העולמי והימנעות מבחירת סוסים מנצחים.

ההרצאה הועברה בפני אלפי שומעים, לרבות בחברות מובילות כגון: מיקרוסופט, מארוול, טאבולה, סיילספורס, וואווי ואורקל.


רונן מרגוליס, מייסד Simplifynance, הוא המרצה המוביל בישראל בתחום ההשקעות הפאסיביות בשוק ההון. רונן הוא מהנדס תוכנה, יזם, חוקר, גיק פיננסי וחבר הקהילה הליברלית בישראל. רונן נוהג להטיל ספק בגישות ו"אמיתות" מקובלות ובהמלצות מומחים, הוא דוגל במציאת פתרונות פשוטים לבעיות מורכבות, ובלקיחת אחריות על עתידנו, לרבות הפיננסי, במקום להסתמך על אחרים. 

 

מוצאי שבת, 1 במאי 2021
בשעה 20:00

 

מפגש לציון 
 יום הזכרון לקורבנות הסוציאליזם

עם

מוטי היינריך

 


 

יש שעדיין חוגגים את ה-1 במאי כ"חג הפועלים הבינלאומי". ראוי לציין אותו כיום זיכרון לעשרות מיליוני קורבנות הסוציאליזם בעולם. טוענים שהסוציאליזם הוא רעיון נשגב אבל היישום שלו היה גרוע - לא הרעיון. אבל, הרעיון עצמו לא-מוסרי והגשמתו בהכרח חייבת להתבצע באש ודם.

באתרו כותב היינריך: "העוול המוסרי של הסוציאליזם טמון ברעיון כפיית שוויון על "העם" (המנהיגות תמיד החריגה עצמה מכורח "נעלה" זה): ביטול הזכות לקניין פרטי, ביטול הזכות למצות את האושר האישי על פי העדפותינו, הכפפת החופש לטובת ה"קולקטיב" הווירטואלי לגמרי.

העוול המוסרי קיבל ביטוי מוחשי בעצם תהליך יישום "האידיאל". צריך להחרים רכוש פרטי, לאסור ולרצוח מתנגדים (קונטרה-רבולוציונרים), לשלוט ב"תכנית הלימודים", לסגור את גבולות המדינה כדי למנוע בריחה. כמובן, נחוצה משטרה חשאית אימתנית. אין דרך אחרת ליישום, אין "ג'יהאד בדרכי שלום" (יאסר עראפת)."


מוטי היינריך הינו ממיסדי התנועה הליברלית החדשה ומנהל וכותב באתר "קו ישר".

 

יום חמישי, 29 באפריל 2021
בשעה 20:00
THURSDAY, APRIL 29, 2021 AT 8 PM 

 

Ayn Rand's Biography: New Tendencies and Discoveries

 

With

Dr. Mikhail Kizilov 
Dr. Mikhail Kizilov will talk about his Academic biography of Ayn Rand (Alisa Rosenbaum) in Russian. with new data regarding her Russian and Soviet years.

Dr. Mikhail Kizilov received his PhD in modern history at the University of Oxford in 2007. He has published several monographs and more than a hundred articles in seven European and Oriental languages. Some of his studies were translated into French, Hebrew and Turkish. His research interests include the biography and fiction of Ayn Rand and other Russian-Jewish authors.

יום שלישי, 27 באפריל 2021
בשעה 17:00 הקרנה פרטית לאורחים מחו"ל

בשעה 19:00 פתיחת אירוע

 

מפגש עם

 יוצרי הסרט
"ברנשטיין | הפרטיזן האחרון"


רומן שומונוב, במאי
סימון שכטר, תסריטאיבערב יום השואה האחרון הוקרנה הקרנת הבכורה של הסרט "הפרטיזן האחרון".
מדובר ביצירת מופת של דוקו-דרמה המספרת את סיפורו של גיבור שחי ביננו עד לא מזמן מבלי לזכות בכבוד ובהוקרה לה הוא ראוי.
לכבוד לנו לארח את במאי הסרט רומן שומונוב ואת התסריטאי, סימון שכטר.

על היצירה כתב שלום בוגוסלבסקי:
"אני יודע שיום השואה נגמר אבל תעזבו הכול ותצפו ב"ברנשטיין - הפרטיזן האחרון". לא צריך יום מיוחד בשבילו, זה סרט ששווה ללכת בשבילו לקולנוע.... בתור התחלה, פשוט כי הוא סרט מלחמה משובח שמבוסס על זכרונותיו של ליאוניד ברנשטיין, שמספר מהם בעצמו על ערש דווי בדירתו בקריות. ...היוצרים חמקו באלגנטיות מקלישאות השואה הישראליות כמו גם מהנראטיב הסובייטי ומפולחן "הניצחון" אה-לה פוטין שדרכם ישראלים בד"כ פוגשים את הנושא מהזווית ה"רוסית" שלו. בין שאר מעלותיו, הסרט נותן כבוד לאזור שבו הסיפור, כמו גם עיקר המלחמה בחזית המזרחית, רוב האוכלוסייה היהודית ועיקר השואה התרחשו. וזאת לא רוסיה.
זה עניין מרכזי לסיפורם של הפרטיזנים. הצבא האדום התקפל, שלא לומר ברח מאוקראינה, בלארוס ומהארצות הבאלטיות תוך שהוא משאיר אחריו אדמה חרוכה והקים את הגנת ה"אף שעל" המפורסמת סמוך לגבולה המערבי של רוסיה. הפרטיזנים היו מי שנתקעו בצד הלא נכון של הקו הזה, עם כמה מיליוני יהודים, בין השאר."

אנו ממליצים למשתתפי האירוע לצפות בסרט לפני המפגש דרך הערוץ הדיגיטלי של התאגיד, בקישור כאן:
https://www.kan.org.il/program/?catid=1829

הסרט זמין לצופים בישראל. המבקשים לצפות מחו"ל מוזמנים להיכנס לאירוע בשעה 17:00 זמן ישראל להקרנה פרטית.

 

יום חמישי, 8 באפריל 2021
בשעה 19:00

 

עם

 

אריאל קרלינסקי
פורום קהלת לכלכלהכיצד מסווגים חולים ונפטרי קורונה? ישנן טענות על שונות רבה במדידות השונות בין מדינות, הן ממי שטוענים שנזק הקורונה גבוה מהמדווח והן ממי שטוענים שהוא נמוך מהמדווח.
האנושות הכירה מגפות עוד כאשר יכולת הבדיקה הניטור והסיווג היו נמוכות בהרבה, וחוקרים משתמשים מזה מאות שנים במדדים של "תמותה עודפת", כלומר תמותה מעל ומעבר לתמותה הצפויה הטבעית, על מנת לאמוד את הנזק המוחשי של מגפות. World Mortality הוא מאגר נתוני התמותה הכללית והעודפת הגדול מסוגו בעולם, מכיל 87 מדינות וטריטוריות ומאפשר לאמוד באופן מדויק יותר את קורבנות מגפת הקורונה.

מרצה: אריאל קרלינסקי, חוקר בפורום קהלת לכלכלה, תלמיד מחקר באונ' העברית, חבר בעמותת מדעת למען בריאות הציבור, חבר בתנועה הליברלית החדשה מאז הקמתה.

 

 

יום חמישי, 1 באפריל 2021
בשעה 19:30

 פרופ' ויליאם האפר 
בשיחה פתוחה 
עם 
פרופ' יוני דובי

מוזמנים לשיחה פתוחה בין פרופ' יוני דובי מהמחלקה לכימיה עם פרופ' וויליאם האפר על אנרגיה, "קואליציית ה-CO2", "משבר האקלים" ועוד..


פרופ' וויליאם האפר היה פרופסור לפיסיקה וראש המעבדה לקרינה של אוניברסיטת קולומביה ואח"כ פרופסור באוניברסיטת פרינסטון, שם התמחה בפיסיקה אטומית, שאיבה אופטית ואופטיקה אדפטיבית (לאקדמאים שבינינו – מעל 11000 ציטטות, h-אינדקס מעל 50, עמית החברה האמריקאית לפיסיקה, חבר ה-AAAS וה-NAS, חתן פרס ברוידה, פרס דוידסון-גרמר ופרס אדיסון). היה מנהל מחקר האנרגיה במשרד האנרגיה האמריקאי ומנהל משרד המדע (המדען הראשי) של משרד האנרגיה תחת הנשיא בוש, וחבר בקבוצת JASON שייעצה לממשל האמריקאי.
פרופסור האפר הוא גם אחד ממקימי "קואליציית ה-CO2", דובר נלהב בזכות הפחמן-הדו-חמצני, וידוע כמי שמצביע בדיוק רב גם על הבעיות הרבות במדעי האקלים וגם על הפוליטיקה שמאחורי הקלעים.
המפגש על במת הפורום לרציונליות סביבתית בשיתוף עם פרויקט זום לחירות והבלוג הירוק.

 

 

יום חמישי, 18 במרץ 2021
בשעה 20:00

 עו"ד שמחה רוטמן

הציונות הדתית  


בשיחה פתוחה עם:
עו"ד ליבי מולד
מפעילות התנועה הליברלית
 

 

 

יום ראשון, 14 במרץ 2021
בשעה 20:00

 

מוסי רז 

רשימת "מרצ"

והליברלים במרצ

בשיחה פתוחה עם:
בועז ארד
ממייסדי התנועה הליברלית

 

יום שני, 8 במרץ 2021
בשעה 20:00

 אמיר אוחנה

השר לבטחון הפנים 

18 ברשימת "הליכוד"

בשיחה פתוחה עם:
בועז ארד
ממייסדי התנועה הליברלית

 

 

 

בפתיחת האירוע:

הצגת נתוני מדד החירות של התנועה הליברלית החדשה

 

יום חמישי, 4 במרץ 2021
בשעה 20:00

 אביר קארה 

7 ברשימת "ימינה"

בשיחה פתוחה עם:
בועז ארד
ממייסדי התנועה הליברלית

 

 

 

בפתיחת האירוע:

הצגת מדד החירות לכנסת ה-23

עם נפתלי שינדלר

מנהל מדד החירות בתנועה הליברלית החדשה 

יום ראשון, 28 בפברואר 2021
בשעה 20:00

 ח"כ שרן השכל 

5 ברשימת "תקווה חדשה"

בשיחה פתוחה עם:
בועז ארד
ממיסדי התנועה הליברלית

 

 

 

בפתיחת האירוע:

חשיפה ראשונה של מדד החירות לכנסת ה-23

עם נפתלי שינדלר

מנהל מדד החירות בתנועה הליברלית החדשה 

יום רביעי, 24 בפברואר 2021
בשעה 19:00

 

ד"ר פטריק מור
ממיסדי גרינפיס

בעקבות פרסום ספרו:
אסונות מומצאים ובלתי נראים ואיומי קיצים

מנחה
פרופ' יוני דובי 

יום שני, 8 בפברואר 2021
בשעה 20:00

 

החיים על פי איין ראנד

אובייקטיביזם - הפילוסופיה של איין ראנד


הזמנה למפגש הכרות בשיתוף עם מרכז איין ראנד


לרישום למפגש

ספריה של איין ראנד נמכרו בלמעלה מ-30 מיליון עותקים בשפה האנגלית, תורגמו ל-26 שפות, והשפיעו על חייהם של אנשים רבים. ביסוד ההשפעה של ראנד עומדת תפיסת עולמה הייחודית – הפילוסופיה שיצרה, שאותה כינתה אובייקטיביזם, ושאותה מבטאת יצירתה הספרותית. 

המפגש יציג את עיקרי הפילוסופיה של איין ראנד – פילוסופיה חדשנית, פורצת דרך, ובמידה רבה מהפכנית, שאינה מובנת דייה.

המפגש מהווה הכרות ראשונית למתעניינים בקורס מורחב - למידע אודות הקורס כאן

לרישום למפגש

יום חמישי 4/2/2021
בשעה 19:00

 

משבר האקלים בראי העיתונות ב-170 השנים האחרונות.

פרופ. (אמריטוס) מיכה קליין

החוג לגאוגרפיה ומדעי הסביבה אוניברסיטת חיפה.

 

מאז מאמרו של ג'ון טינדל John Tyndall)) במחצית המאה ה-19 על השפעת העלייה ביצור פד"ח על הטמפרטורה, הנושא לא ירד מסדר יומה של המדיה הכתובה ולאחר מכן, המשודרת והאלקטרונית.

בהרצאה זו, יוצגו וינותחו כותרות מאמרים שפורסמו בנידון בעיתונות, לאורך התקופה.

ניתן לראות שהתפיסות ביחס לנושא עברו מספר "מהפכים": תפיסה הרואה באדם כגורם להתחממות, ותפיסה לפיה האדם גורם להתקררות, וחוזר חלילה.

במרבית גזרי העיתונות המוצגים בהרצאה, דרך ההצגה דומה: העיתונאי מצטט מאמר שפורסם ע"י מדען, או הרצאה שניתנה על ידו בכנס. כדרכם של עיתונאים, הכותרת מדגישה בדרך כלל, את ההיבט המעניין/חדשני ביותר, לדעת הכותב.

יום חמישי 28/1/2021
בשעה 19:00

מפגש עם

דור טל

בישראל ובעולם מתקיים מחסור תמידי במים. זאת למרות שמים אינם חסרים בעולם כלל והמחסור הוא במי שתיה בלבד.

גורם נוסף לחסור התמידי במים היא העובדה כי קיומם או חסרונם של מים הוא מאפיין אזורי ולכן עודף מים בשוויץ אינו תורם למחסור המים בסין.

כיום באמצעות הטכנולוגיה הקיימת, ניתן "להמיר" אנרגיה למים ולהתפיל מי-ים לצורך שתיה, חקלאות ותעשייה וזאת תוך ניצול אותם מים אשר לעולם אינם חסרים.

במשך שנים ניהלה מדינת ישראל קמפיין חיסכון אגרסיבי שכוון לצרכני המים הפרטיים, עד לשלב בו הגיעה ההכרה כי יש לשחרר את השוק להתפלה - על התוצאות של מהלך זה נלמד במפגש עם דור טל.

דור טל, ביוטכנולוג וטכנולוג התפלת מים. סגן מנהל הטכנולוגיות של מתקן ההתפלה בחדרה ומרצה בתוכנית מאסטר במרכז האקדמי רופין.

 

 

 

יום שני 18/1/2021 בשעה 19:30

מפגש עם

עידית קלישר

נדבר על חינוך כלכלי לילדים – הקניית הרגלים "בריאים" של קבלת החלטות, כגון שקילת אלטרנטיבות ותכנון לטווח ארוך, והרגלים של התמדה, שיתוף פעולה ואחריות, וגישה כלכלית ליברלית, בראייה לעתיד - לגדל ילדים שיהיו מבוגרים עצמאיים שלא רואים את המדינה כהורה.

 

עידית קלישר, ד"ר לכלכלה, אמא ל-3 ילדים, מרצה וחוקרת בכלכלה. מחברת ספר הילדים "ביער" שמציג את יסודות הכלכלה לילדים.

 

 

 


יום חמישי 7/1/2021 

מפגש עם

חיים רמון
שר הבריאות לשעבר

מי/מה הציל את מערכת הבריאות?

להצלחה כידוע יש אבות רבים, ביום שישי האחרון הסביר אמנון אברמוביץ כי אנו רואים את התגשמות הסוציאליזם והקואופרטיבים של ההסתדרות ומפא"י בכך שקופות החולים מצליחות במשימת החיסונים. (לתשבחות אלו הצטרפו בשמחה ניצן הורוביץ, יאיר גולן, תמר זנדברג, שלי יחימוביץ ואח').

יחד עם הערכה רבה לביצועים של קופות החולים ראוי להעמיד את הדברים על דיוקם ולזהות את הגורמים שאפשרו את ההצלחה של קופות החולים, ובראש גורמים אלו יש לזקוף את הניצחון במאבק נגד ההסתדרות שניסתה למנוע את הניתוק של קופת החולים הכללית מההסתדרות. את המאבק לביצוע הניתוק הוביל חיים רמון כשר הבריאות מול ההסתדרות וכיו"ר ההסתדרות מול האופוזיציה הפנימית.

חיים רמון, שימש כשר הבריאות ב-1992, מונה לשר הבריאות בממשלתו של יצחק רבין (בכנסת ה-13) ב-8 בפברואר 1994 פרש רמון מתפקיד שר הבריאות, על-מנת לעמוד בראש סיעת "חיים חדשים" בהסתדרות.

רמון קיבל לידיו הסתדרות וקופת חולים עם חובות והתחייבויות כוללים בהיקף של מיליארדי שקלים, ממש לפני פשיטת רגל וקריסה מוחלטת ומהלכיו להפריד את שירותי הבריאות מההסתדרות הובילו למהפך באיכות שירותי הבריאות בישראל.

 


יום חמישי 31/12/2020 

מפגש עם

עו"ד דרור שטרום

על תחלואי כלכלת ישראל ריכוזיות ומעורבות ממשלתית
או:
מי עוצר את התחרות והורדת יוקר המחיה בישראל.

עו"ד דרור שטרום עומד בראש המכון הישראלי לתכנון כלכלי מאז הקמתו בשנת 2006, כיהן כממונה על ההגבלים העסקיים וכן בוועדות ציבוריות רבות. המכון הישראלי לתכנון כלכלי פועל לעיצובה של כלכלת ישראל ככלכלה תחרותית, חופשית, ונטולת חסמים, המעודדת יזמות, חדשנות וצמיחה.

 


יום חמישי 24/12/2020 בשעה 19:00

מפגש עיון

האנרגיה של העתיד (וההווה)

מפגש עיון לזכר פרופ' אריה דובי בשיתוף עם מכינת אופקים (מכון וייצמן) והתיכון הסביבתי במדרשת שדה בוקר.

מפגש להרצאות קצרות ודיון בנושאי אנרגיה, סיכונים וסיכויים.

בתכנית (הרצאות קצרות של 30 -40 דקות):


פרופ' יוני דובי, המחלקה לכימיה באונ' ב"ג - אקלים, אנרגיה וסביבה: על חשיבה מדעית, ספקנות ופייק ניוז.

גיא מור, מומחה רגולציה ומנהל אתר "הרגולטור" - כשלי רגולציה ופחד.

עידן לוי - מהנדס סביבה ויזם: הדשא של השכן ירוק יותר? דוגמאות למשקי אנרגיה בעולם, ומה צפוי בישראל?

הנחייה: בועז ארד, הפורום לרציונליות סביבתית, ממיסדי התנועה הליברלית.

האירוע נערך בהשתתפות מכינת אפקים והתיכון הסביבתי ופתוח לציבור

 

לאירוע בפייסבוק

 

יום חמישי 17/12/2020 

מפגש לקראת ההוצאה לאור של הספר:

"מה שאת זה בסדר" 
מאת
נורית גל
  

מפגש עיון
"כיצד לסיים את גיוס החובה"
בהוצאת אנכי

משתתפים:

ד"ר ותת אלוף (מיל) ששון חדד (שכתב פרק לספר) והיה היועץ הכלכלי של הרמטכ"ל גדי איזנקוט
פרופ' עומר מואב, יועץ לשעבר לשר האוצר שטייניץ ומרצה לכלכלה בבינתחומי ובאונ' ווריק (אנגליה).

דרור לביא, מייסד חזית - לוחמים למען צבא התנדבותי מקצועי (ששימש כעורך הראשי ותרם פרק לספר).
בועז ארד, התנועה הליברלית ומרכז איין ראנד (שתרם פרק לספר וינחה את האירוע).


מפגש מיוחד לכבוד ההוצאה לאור של הספר "כיצד לסיים את גיוס החובה"
בו נעסוק בשאלה המרכזית והטעונה: האם ישראל יכולה לעבור למודל התנדבותי מקצועי?
הדיון יעסוק בהבטים הבטחוניים, חברתיים, כלכליים שוויון בנטל ועוד.
ובמאמרים אותם כתבו ד"ר חדד, בועז ארד ודרור לביא בספר. 
מפגש סביב נושא חשוב במיוחד.

משתתפי המפגש מוזמנים לדף רכישה בהנחה מיוחדת כאן.

  

רועי עידן - האיש והמנאייכ

ביום שלישי 10-11-2020

מפגש עם היוצר של סדרת הטלויזיה "מאנייכ" בו נדון
בתהליך היצירה של יצירה שכזאת, מה אפשר להבין מהמשפט - "לדמויות אין קשר למציאות"...
על הסצינות המאתגרות ועל העבודה עם צוות השחקנים המוכשרים.
וגם... האם יש סדרת ההמשך - ומתי צפוייה הלידה? 

מוזמנים - יהיה מרתק! קישור ישיר ישלח בוואטסאפ - הצטרפו לקבוצה.

  

מבחר אירועים קודמים (חלקם זמין לצפייה לתורמי המיזם)

זום לחירות עם עורך דין פלילי אביעד לנצ'נר - טחנות הצדק טוחנות את כולנו!

ביום שלישי 3-11-2020 

האם המשטרה משבשת חקירה? למה אנחנו לא שומעים על זה?
למה הפרקליטות צריכה פיקוח ואיזה עוד שיקולים יש לה חוץ מצדק?
"יש שופטים בירושלים!", וצדק?
עורך דין פלילי אביעד לנצ'נר היה שותף לכמה מהפרשיות הפליליות המפורסמות בישראל, מספר איך המערכת נראית מבפנים

 

זום לחירות עם יוזמי תנועת מספריים אזרחים קוטעים הדבקה 

ביום שלישי 6-10-2020 בשעה 19:00

מעיין גורדון ודן קלארמן החליטו שלא להמתין למענה המלא שאמורה הממשלה להעניק בתחום המעקב האפדימיולוגי.

הם שמו לעצמם למטרה: הקמת מערך תשאול מגעים אזרחי וולונטרי, שיעבוד לרוחב במקום לעומק כדי להגיע לאלפי חולים ביום. עם קצת טכנולוגיה אפשר להגיע באמצעים מאוד פשוטים למספיק מקרים כדי לסיים מהר את הסגר הזה ולמנוע את הסגר הבא!

הם הצליחו בשבועיים להקים את כל התשתיות הנדרשות להפעלת המערך, ולגייס מאות מתשאלים מתנדבים שכבר עוברים קורס הכשרה. כל מה שצריך כדי להפעיל את המערך זה גיוס חצי מיליון ש"ח לצורך התפעול השוטף במשך שלושה חודשים.

אביר קארה מייסד קבוצת "אני שולמן" ובעז ארד ממייסדי התנועה הליברלית החדשה יארחו את מעיין ודן מייסדי תנועת מספריים- אזרחים קוטעים הדבקה.

תמכו במערך: https://giveback.co.il/project/60635 והצטרפו למפגש עם יוזמי הפרוייקט בזום לחירות, מחר בשעה 19:00.

 

לכל פרטי ההצטרפות למפגש הרשמו בדף #זום_לחירות
https://event.ravpage.co.il/Zoom2Freedom

 

זום לחירות עם פלמינג רוז 

עם פתיחת המשפט של הטרוריסטים שרצחו את חברי מערכת העיתון הסאטירי "שרלי הבדו" בצרפת בשנת 2015 נשוחח עם פלמינג רוז, העורך של העיתון הדני ה"יולנדן פוסטן" שהיה אחראי לפרסום "קריקטורות מוחמד" בספטמבר 2005.

משתתפים במפגש בועז ארד, דניאלה דותן וטל היינריך שתעביר סקירה קצרה על מצב חופש הביטוי בארה"ב.
פלמינג רוז הוא עיתונאי דני, סופר וחבר במכון קאטו בארה"ב. 

12/9/2020

"הקרב על האסי"
ראיון ודיון פתוח בזום לחירות עם חלי יעקבס, מנכ"לית תיירות ניר דוד.

(לאירוע בפייסבוק)

המאבק על הכניסה לקטע נחל האסי הנמצא בתוך קיבוץ ניר דוד הפך לעימות יצרי שמסמל מאמץ והכרה של חברי הקיבוץ בחשיבות הקניין והרכוש הפרטי מצד אחד לבין "יקוב הדין את ההר" של תנועות המבקשות מימוש ההלאמה של משאבי טבע. מי צודק? מה הרקע למאבק? ומה הפתרון האידיאלי?

יום שני 24/8/2020 בשעה 19:00

 

בלארוס ערב מהפכה 

מפגש עם ירוסלב רומנצ'וק, מנהל מרכז מיזס במינסק, בלארוס
יום ראשון 16/8/2020 בשעה 19:30

(לאירוע בפייסבוק)

Speaker: Jaroslav Romanchuk, President of Scientific Research Mises Center
Moderator: Boaz Arad, Ayn Rand Center Israel
Description:
- Belarus on the verge of revolution. Love, peace, and freedom –Belarusians are finally woken up! Why now?
- Catalysts of civil disobedience. What Belarusians want.
- Risks and challenges of political and civil protests. Role of Russia and the West.
 

 

מה הכשיל את הציונות? עם דניאל דורון, מנהל המרכז לקידום כלכלי וחברתי ומחבר הספר "תמול וכשלון" 

(לאירוע בפייסבוק)

 

בפתיחת הפרק הראשון בספרו העומד לצאת לאור כותב דניאל דורון:

 ..."כשמלאו לאחרונה שבעים שנים למדינת ישראל התגאו הישראלים בצדק בהשגיהם העצומים, על אף שהם יודעים שישראל עדיין עומדת בפני אתגרים קיומיים קשים בנוסף לאתגרי הבטחון הידועים. דו"ח של מומחים, דווח בדה מרקר (נובמבר 2018) צופה כי עד 2050 יהיו בישראל 18 מיליון תושבים רובם במגדלי דירות גבוהים כתוצאה ממחסור בקרקע פנויה. ההתישבות הכפרית תיעלם והבנייה תעבור מתחת לקרקע או לגובה. הילודה הגבוהה בקרב קבוצות מעוטי השכלה ורבוי העובדים הזרים יעמיקו את הנסיגה בפריון (שהיא כבר היום נמוכה מאד, כשני שליש מזו של העובד האמריקני) – והחזקים ימלטו, כלומר הירידה תלך ותתגבר. בקצור, ללא כלכלה פתוחה ומשגשגת תהיה בישראל רמת חיים כה נמוכה שהיא תסכן את חברתה, ואך עלולה לסכן את קיומה.

בימים אלה ישראל היא עדיין הצלחה מדהימה בממדים מסוימים, חשובים, אם מתייחסים לכמחצית מתושביה, אך היא גם כישלון גדול בממדים אחרים, הנוגעים למחצית האחרת, כשלון שילך ויחמיר עם הרעת מצבה הכלכלי.

אודות דניאל דורון - (נולד ב-1929) הוא פובליציסט ופעיל רעיוני, חברתי ופוליטי למען עקרון השוק החופשי. היה מעורב בהקמת מפלגת שינוי והוא מנהל המלכ"ר, המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי. רבים ממאמריו בזכות השוק החופשי פורסמו בעיתונאות הישראלית והאמריקנית, בשנת 2018 הוענק לו אות אביר החירות מטעם התנועה הליברלית החדשה בכנס החירות.

 

קורונה, כלכלה ופוליטיקה עם נחמיה שטרסלר, הפרשן הכלכלי של "הארץ"

(לאירוע בפייסבוק)

מפגש  עם הפרשן הכלכלי של Haaretz הארץ מר נחמיה שטרסלר.
נדבר על אירועי הקורונה, ההפחדות ושליטת הסוציאליזם הפטרנליסטי על המשק בישראל.
בטורו כותב שטרסלר: "...שלושת בכירי משרד הבריאות זורעים אימה מדי יום, כדי להגן על המדיניות הכושלת שלהם בארבעת החודשים האחרונים. זו מדיניות שגרמה ליותר מדי חולים, ליותר מדי מתים, ואף להרס הכלכלה. לכן, גרוטו לא צריך להתפטר בגלל טדי שגיא, הוא צריך להתפטר בגלל כישלונו הקולוסאלי בטיפול במשבר. וגרוטו לא לבד. לידו ניצבת סדצקי, שגם היא צריכה ללכת הביתה. היא אחראית בדיוק כמוהו וכמו בר סימן טוב לזריעת אימה באופן לא אחראי ולסדרה של טעויות קשות. שלושתם התנגדו לבדיקות שהיו מאתרות חולים בזמן, כולל בבתי אבות ובשדה התעופה. שלושתם התנגדו לשימוש במסכות. רק השבוע חזרה סדצקי והפחידה: "אנחנו חווים את תחילתו של גל שני". קשקוש מוחלט....."

יהיה מעניין! כניסה חופשית.
מארח המפגש: בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה ומנהל מרכז איין ראנד בישראל.

בונוס מיוחד: לאורחי המפגש יוצע ספר הילדים האחרון של שטרסלר "לאן נעלם עץ הכסף" במחיר הנחה מיוחד של 40 ש"ח בלבד (באיסוף עצמי, או שליחות בתוספת עלות שליחות).

 

ימי הקורונה בצילום ובמעש
מפגש עם ברונו לביא, סמנכ"ל הדסה

(לאירוע בפייסבוק)


ברונו לביא, הוא לא רק משנה למנכ"ל הדסה אלא גם צלם מוכשר שתיעד את ימי הקורונה וההערכות של בית החולים בחודשים האחרונים.  
במפגש יקח אותנו ברונו אל המחלקות של הדסה בשלבי הפחד, הבלבול וההתמודדות עם פנדמיית ה-COVID-19. את הביקור המיוחד הזה יוביל ברונו בליווי צילומי שחור לבן שצולמו על ידו במחלקות, בטיפול הנמרץ ובמעבדות... צילומים שיהפכו בקרוב לתערוכה ולספר על ימי הקורונה.
במפגש נשמע על ההערכות של הדסה לקראת הבאות, האתגרים והמפגש עם סוג שונה לגמרי של חולים ואתגרים ובהם בידוד הצוות, החולים והמשפחות.
מעבר לאתגרי הטיפול וההתמודדות ברקע מתקיימים יחסים עכורים עם משרד הבריאות, התנגשות נרטיבים וגישות מקצועיות וכיצד בית חולים בודד בישראל מכוון מאמצים לטובת הקמת מעבדת בדיקות למרות המכשולים.
המעמד המיוחד של הדסה של "חצי פרטי" ומה המשמעות של הדבר? עד כמה עצמאי בית החולים לענות לצרכים של לקוחותיו במשק הישראלי? מה האתגרים? מה המשמעות של התכנית להתנתק מחברת החשמל? אילו לחצים מעורבים בעניין?

מארח המפגש: בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה ומנהל מרכז איין ראנד בישראל.

 

אבא למה אתה מכחיש את ההתחממות הגלובלית?

מפגש עם פרופ' מיכה קליין ביום רביעי 10 ביוני 2020 בשעה 19:00 (לאירוע בפייסבוק)

שנות ה-80 של המאה הקודמת הוצג ופותח הרעיון של השפעת האדם על האטמוספירה ועקב כך התחממות כדור הארץ. הרעיון במידה רבה המשיך את הרעיונות שהועלו בדיוני "הקלאב של רומא" על כושר הנשיאה של העולם.
מאז עברו למעלה משלושה עשורים והמדידות לא תואמות את התוצאות שחזו המודלים. כדי להצדיק את התחזיות הוכנסה לתוך החשיבה המדעית הגישה של "תיקון נתונים" לעיתים בטענות נכונות ולעיתים ללא כל בסיס , אלא כדי להוכיח שהתאוריה נכונה.
בהרצאה יוצגו הנקודות שמעלות את סימני השאלה על ההתחממות הגלובלית מעשה ידי אדם.

מיכה קליין הינו פרופ' אמריטוס באונ' חיפה ומומחה במורפולוגיה חופית וחופי ישראל

ביום רביעי 10/6בשעה 19:00

 

 

המדע כנר בעלטה - עם פרופ' יונתן דובי

"עולם רדוף שדים" - כשמדע, מדע גרוע ופסאודו-מדע מתערבבים"

מפגש עם פרופ' יוני דובי על ספרו של קארל סייגן ביום חמישי 4 ביוני 2020 (לאירוע בפייסבוק)

בספרו הנפלא "עולם רדוף שדים – המדע כנר בחשיכה" חולק האסטרונום ומנגיש המדע הידוע קארל סייגן את מחשבותיו על המדע והשיטה המדעית כמגן מפני אמונות טפלות, בורות ופסאודו-מדע. בין סיפורים מצחיקים-עצובים על היקף התופעות האלו (בהקשרים שונים, מעב"מים ועד קריאת מחשבות), כותב סייגן בהירות רבה על משמעות השיטה המדעית, ונותן מספר כללי אצבע חשובים להבדיל בין טענות מדעיות אמיתיות ובין פסאודו-מדע (הוא קורא לזה "האמנות הנעלה ".של זיהוי בולשיט

בהרצאה זו אספר על הספר, ואדגים איך עובדת המתודה המדעית – בשילוב עם ה"אמנת הנעלה" של סייגן – בשני סיפורים מדעיים, האחד מתחום הכימיה (סיפור שיש לי יד ורגל בו) והשני – הדגמות מעולם מדעי האקלים.
"להבת הנר מהבהבת קלושות. שלולית האור הקטנה שהיא מטילה רועדת. העלטה מתגברת"

אודות פרופסור יונתן דובי
יליד באר-שבע, 1976. פרופסור לפיסיקה וכימיה תיאורטית, חבר סגל המחלקה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון ומכון אילזה כץ למדע וטכנולוגיה בתחום הננומטרי.​
תחומי העניין המדעיים שלו כוללים מעבר זרם חשמלי דרך מולקולות, ננוטכנולוגיה ותורת הקוונטים
מרצה לתלמידי בית-ספר מזה שנים רבות תחת מסגרות "בשער" ו"ניצוצות". בשעות הפנאי מנגן מוסיקה קלאסית וגולש גלים. חתן פרס קריל למצוינות מדעית לשנת 2017.

חמישי 4/6 בשעה 19:00

 

 

מפגש זום עם איל וולדמן נשיא ומנכ"ל חברת מלאנוקס

מראיינים: בועז ארד, ויריב בש ממיסדי SPACE IL ומנכ"ל Flytrex (לאירוע בפייסבוק)לאחרונה הושלמה עיסקת הרכישה של מלאנוקס באקזיט שהושלם בכ-7 מיליארד דולרים - הסכום השני בגודלו לאקזיט מאז קום המדינה. יחד עם זאת מציין וולדמן כי העשייה היא המטרה: "כסף אף פעם לא היה המטרה", הסביר. "כסף גם לא עושה אותך מאושר. את 'מלאנוקס' לא עשיתי בשביל כסף. היה לי כבר כסף גם קודם, לא בכמות כזאת, אבל מספיק".

בראיון נשוחח עם איל וולדמן על המסלול שעבר עד לשלב האקזיט שמיקם אותו בעמד של אחד האנשים היצרניים ביותר בישראל וכן על ההערכות של מלאנוקס בימי הקורונה, הקמת החמ"ל שסייע לבתי החולים בישראל להצטייד בעת בה גלגלי הבירוקרטיה הגיבו באיטיות ועל המסקנות שלו מהתקופה האחרונה.

 

 

Between Liberty and Covid19 with Yaron Brook

 

Yaron Being Interviewed: By Tal Heinrich on Between Liberty & Covid-19. Yaron Brook is entrepreneur, writer, and activist. He is an Objectivist and the current chairman of the board at the Ayn Rand Institute, where he was executive director from 2000 to 2017. He is also the co-founder of BH Equity Research and the author of several books, in which he analyzes a variety of topics from an Objectivist perspective.

Tal Heinrich is independent jurnalist and member at QH news. 

 

 

 

פרופ' עומר מואב על הספר "מסע האנושות"

פרופ' מואב במפגש על הספר "מסע האנושות".
במשך אלפי שנים הסיפור חזר על עצמו. 
שוב ושוב ושוב.
מזמן לזמן המציאו בני האדם טכנולוגיה חדשה שהגדילה מאוד את כושר הייצור שלהם, וכתוצאה מכך נוצרו עודפי מזון שהגדילו את עושרה של האוכלוסייה. אבל לשיפור הזה התלוו גם עלייה בילודה וירידה בתמותת התינוקות, ואלה הביאו לעלייה בצריכה ולחזרה של בני האדם לרמת החיים של אבותיהם.

כך נמשך הסיפור במשך מאות אלפי שנים עד שלפני מאתיים שנה בקירוב, בעקבות המהפכה התעשייתית, החלה עוד נסיקה ברמת החיים של בני האדם. אלא שבפעם הזאת, בניגוד לכל הפעמים הקודמות, העלייה ברמת החיים לא הובילה להתרסקות ולחזרה אל נקודת ההתחלה. בפעם הזאת בני האדם השתחררו מהמלכודת, ותקופת השגשוג נמשכה עוד ועוד, עד היום.

בספר מרתק ושובר מוסכמות בודקים פרופ׳ עודד גלאור וד״ר אורי כץ מהם הכוחות שהניעו את תהליך ההתפתחות של האדם, מה אִפשר להם להיחלץ ממלכודת העוני, מי זינק להצלחה ועושר (ומדוע) ומי נשאר מאחור. בתוך כך הם סוקרים את תולדות המין האנושי מאז הופעת האדם הנבון ועד ימינו, תוך שהם מדלגים בתיאוריהם מהסוואנות של אפריקה אל המפעלים המודרניים הראשונים של בריטניה ומהמהפכה הניאוליתית אל הרעב הגדול באירלנד, ומחברים את חלקי הפאזל של ההיסטוריה האנושית לתמונה אחת כוללת.

 

The Swedish way during the pandemic with Johan Norberg

Unlike its European neighbors and much of the rest of the world, Sweden has chosen to avoid a lockdown in the face of the coronavirus pandemic. Johan Norberg will meet us and will explains why Sweden is keeping its country open and allowing so much economic activity, and why its approach may prove to be superior from a public health perspective.
Moderated by Israeli journalist, Tal Heinrich from QH

About Johan Norberg
Johan Norberg is an author, lecturer and documentary filmmaker who specializes in the big questions, from liberty and progress to entrepreneurship, globalization and the hidden dichotomies shaping the world. He is a native of Sweden, a Senior Fellow at the Cato Institute in Washington D.C. and the European Centre for International Political Economy in Brussels. He is a frequent commentator in Swedish and international media. In 2018 he received the Walter Judd Freedom Award, previously awarded to luminaries such as Garry Kasparov and Ronald Reagan.


 

בועז ארד על הספר "המנון" מאת איין ראנד

המפגש עסק באיין ראנד, הרקע לכתיבת הספר, המאמצים לפרסמו בשלהי שנות השלושים על רקע התחזקות המשטרים הקולקטיביסטים והטוטליטריים בעולם והמשמעויות של הספר בימינו.

על הספר: בעתיד רחוק, בחברה חשוכה ומדכאת, נעדרת ידע מדעי וקדמה טכנולוגית, שבה בני האדם ויתרו על עצמיותם, על יכולת השיפוט והרצון החופשי שלהם, וכל פן בחייהם נשלט בידי "מועצת העולם", קם אדם אחד ונאבק על גילוי מחדש של יכולת המחשבה האנושית ומושג ה"אני".

​נובלה דיסטופית זאת מתארת את החיים בחברה שבה שולט הקולקטיביזם באופן מוחלט, כמו גם את ניצחון הרוח העצמאית של האינדיווידואל. היא ממחישה את משמעות המושג "אני" ואת ההשלכות ההרסניות הטמונות בוויתור עליו או באובדנו.

​בועז ארד, שינחה את המפגש הינו ממייסדי התנועה הליברלית החדשה , מנהל מרכז איין ראנד בישראל ומוציא לאור של הוצאת "אנכי" בה יצא הספר לאור.
פרטי ההצטרפות לפגישה ישלחו לכל הרשומים ברשימת הקשר של המרכז.

 

Ayn Rand's Theory of Rights talk by Craig Biddle

What are rights? Where do they come from? How do we know it? Secular answers to these questions are essential to the advocacy and defense of liberty. If individuals have rights to life, liberty, property, and the pursuit of happiness—and if we can prove this by means of observation and logic—then we can fight for liberty on solid ground. If not, we can’t.Craig Biddle will discuss Ayn Rand’s theory of rights, how it is derived from observation and logic, why it is essential to freedom, and how it compares with conventional theories of God-given rights, government-granted rights, and natural rights. You will gain a basic understanding of the secular source and nature of rights, and an enhanced ability to fight for liberty.

Craig Biddle is editor of The Objective Standard and author of Loving Life: The Morality of Self-Interest and the Facts that Support It; Understanding Rational Egoism; and the forthcoming Forbidden Fruit for Teens: Moral Truths Your Parents, Preachers, and Teachers Don’t Want You to Know. His book in progress is “Thinking in Principles.” Biddle also serves on the board of directors of the Prometheus Foundation.

 

ירדן גזית על הספר "מה שרואים ומה שאין רואים" מאת פרדריק באסטיה

מפגש עם ירדן גזית מתרגם הספר ירצה על ספרו של פרדריק בסטייה "מה שרואים ומה שאין רואים"

מתוך ההקדמה לתרגום: כלכלנים רבים כתבו על כלכלה דברי טעם. רק מעטים מהם עשו זאת בתמציתיות. מיעוט קטן עוד יותר עשה זאת בשפה פשוטה ועממית. לכתוב על כלכלה דברי טעם, בשפה תמציתית, פשוטה ועממית, ועוד לעשות זאת בהומור שובה לב, לכך מסוגלים כנראה רק יחידי סגולה. בהיסטוריה של המחשבה הכלכלית, פרדריק בָּסְטִייָה (Frederic Bastiat, 1801-1850) בולט כאחד היחידים שעמדו במשימה.
זו הסיבה שספריו של בסטייה אשר נכתבו לפני למעלה מ-160 שנה, נותרו אחת האפשרויות הטובות ביותר לקוראים בכל העולם המעוניינים בהסבר ברור, תמציתי ומשעשע של עקרונות יסוד בכלכלה.

ירדן גזית הינו חוקר במכון ירושלים לחקר שווקים (לשעבר). פרנקופיל.

 

"חיים על גלגלים" מפגש עם אלון דרור (וסיור בביתו)

מפגש עם אלון דרור, האיש שגם בזמן שהיינו בסגר ומוגבלים למרחק של 100 מטר מהבית יכול היה לנוע כמעט בכל מקום בישראל כשהוא יושב בביתו - בית שנבנה על משאית הובלות וכולל את כל מה שאנו מבקשים מבית בסיסי קטן.
במפגש נכיר את אלון, את הקשר שלו לתנועה הליברלית בישראל, השירות הצבאי, והקידום של הפרויקט הזה תוך כדי השירות בצבא... "כל מקום הוא ביתך, אף מקום איננו ביתך - הפסיכולוגיה של מגורים חופשיים על גלגלים"
מה המשמעויות הרחבות העולות מהסיפור על יוקר המחייה ועל העובדה שאנו מוגבלים לצורת מגורים מסוימת שגם משעבדת אותנו לחוב מגיל צעיר. על המשמעות של הפרטת קרקעות ושיחרור האפשרות לשימושים מגוונים בהם ליוקר המחייה.

את המפגש מוביל בועז ארד.

 

אודות זום לחירות

זום לחירות הינו מיזם שהופעל בימי הקורונה במסגרתו מועברות הרצאות פתוחות לכל בנושאי חירות והרחבת אופקים על ידי מומחים מישראל ומעולם.
המיזם משתמש בקבוצות וואטסאפ, טלגרם ובדיוור על מנת לעדכן את הציבור בתכנים.
ידידי המיזם וחברים המוכנים לתרום בתמיכה למען הרחבתו יקבלו את הקישורים להרצאות (ובכלל זאת האירועים המוגבלים לצפייה פרטית)

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.