.

תחרות החיבורים 
הספר מרד הנפילים

מאת איין ראנד

פרס ראשון 10,000 ש"ח

הצטרפו לתחרות החיבורים - אם אין לכם גישה לספר ניתן להזמין עותק תרומה לאיסוף עצמי או במחיר משלוח בלבד! לאחר מילוי הטופס ישלחו אליכם פרטים כולל אפשרות איסוף עצמי לספר או בשליחות מיוחדת.

תקנון התחרות הישראלית
לאתר התחרות הבינלאומית באנגלית- כאן 

הנכם בדף התחרות "מרד הנפילים" - הקליקו למעבר לדף התחרות עבור הספר "כמעיין המתגבר" או "המנון"

חוקים וקריטריונים

  • החיבורים נדרשים להיות באורך של 800-1600 מילים ולהיכתב בעברית בלבד. (עבור חיבורים באנגלית, היכנסו לאתר התחרות הבינלאומית). 
  • החיבורים נדרשים להיות עבודתו הבלעדית של המגיש. גניבה ספרותית תוביל לפסילת המועמדות. 
  • חיבורים ייבחנו בשאלה האם המגיש או המגישה מסוגלים לטעון בעד עמדתו או עמדתה ולהצדיק אותה – ולא בשאלה האם המכון מסכים עם עמדת המגיש. השופטים יחפשו כתיבה ברורה, רהוטה ומסודרת בצורה לוגית. החיבורים המנצחים נדרשים להציג הבנה יוצאת דופן של המשמעות הפילוסופית של הספר.

תחילת הגשות
22 בנובמבר 2021, 00:00

סיום הגשות
28 באפריל 2022, 23:59

תקנון התחרות בעברית

להזמנת עותק ספר בתרומה

 

נושאי החיבורים

בחרו באחד מהנושאים הבאים:

1. בעולם של "מרד הנפילים", סחורות חומריות שרבות מהדמויות מקבלות כמובנות מאליהן הופכות קשות להשגה יותר ויותר עם התקדמות העלילה. הצביעו על כמה דוגמאות של סחורות כאלו ופרטו כיצד הרומן מסביר את היעלמותן. תארו את הכוחות הכלכליים והמוסריים-פילוסופיים שגורמים להיעלמותן. האם ישנם קווים מקבילים משמעותיים עם מחסורים שאירעו בעולמנו שלנו בשנים האחרונות? הסבירו את הדמיון ואת ההבדלים (באמצעות דוגמאות בנות זמננו).
2. לאורך "מרד הנפילים", ישנן התייחסויות מילוליות ומטאפוריות למנועים ולכוח הקטר. תארו שלוש דוגמאות להתייחסויות כאלו ברומן והסבירו את משמעותן בהקשר של הסצנות שמתוכן הן נלקחו. כיצד המשמעות הזאת מתקשרת לנושאים הפילוסופיים הרחבים יותר של הרומן?
3. בין התומכים הרבים של "המוסריות של המוות" שאותם הוא מנגח בנאום הרדיו שלו, ג'ון גאלט שומר ביקורת מיוחדת ל-"מיסטיקנים" שמכריזים שחובתו של האדם היא "לזחול לאורך שנים של סיגוף, בכפרה על אשמת הקיום שלו עבור כל אספן תועה של חובות בלתי מובנים". ציינו והסבירו שתיים מההשקפות לגבי טבע האדם אשר לפי גאלט בהן משתמשים המיסטיקנים כדי לעודד את הגישה המוסרית הזאת. לאחר מכך המחישו את ההשפעה שלהן באמצעות דמות אחת מתוך "מרד הנפילים" שנאבקת בהשקפות הללו. (אם הדמות מתמודדת עם שתיהן, עליכם לדון רק באחת). איזה סוג של התנהגות ההשקפה הזו מעודדת? מה ההשלכות מבחינת הדמות (או הדמויות) הנידונות? כיצד המאבק הזה מוכרע?

 

זכאות להשתתפות בתחרות ופרסים

  • התחרות פתוחה לתלמידי כיתה י"ב, סטודנטים לתואר ראשון או סטודנטים לתואר שני שרשומים ללימודים בשנה שבה נערכת התחרות.
    הפרס הראשון: 10,000 ש"ח. פרס למקום השני: 2,500 ש"ח. פרס למקום השלישי: 1,000 ש"ח. פרסי עידוד נוספים של 240 ש"ח.

קצת עלינו

מרכז איין ראנד בישראל עוסק בקידום רעיונות הפילוסופיה של איין ראנד בישראל ובעולם הערבי.

ARCI LOGO BLUE.png

 

אנו פועלים באמצעות תרגומים, הוצאת ספרים, קורסים ואירועים מיוחדים. המרכז מקיים תחרות חיבורים נושאת פרסים לתלמידי תיכונים, חיילים וסטודנטים בישראל, מציע מלגות מחקר אקדמאיות, הרצאות וקורסים ופעילות במסגרת מועדוני סטודנטים.
החל משנת 2016 מתקיים פרוייקט Ayn Rand Atlas Award החוגג את יצירת הערך של היזמים בתעשיית ההיטק הישראלית בשיתוף עם TheMarker ושותפים מובילים מעולם העסקים בישראל.

ADVICE ON YOUR ESSAY SUBMISSION - הדרכה על הגשת החיבורים

הקישורים הבאים (באנגלית) מומלצים לצורך שיפור תכני החיבור שלך:

The following links are recommended to improve your essay content:

The following links are recommended to improve your essay content:

פרטי יצירת קשר

מיקום: אלוף קלמן מגן 3, תל אביב יפו, ישראל

2018-03-01 10:30 - 2018-03-01 16:00

מרכז איין ראנד בישראל (ע"ר) 

רציונליות - מטרה - גאווה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.